Dovydo Alčauskio Ir Eglės Petrošiūtės kūrybos paroda Pamėnkalnio galerijoje

28 balandžio, 2021
Skaityti 1 min

Pamėnkalnio galerijos informacija


Balandžio 28 d., trečiadienį, Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1, Vilnius) be atidarymo renginio atveriama Dovydo Alčauskio ir Eglės Petrošiūtės kūrybos paroda.

Parodos idėja remiasi spalvos ir kūniškumo sąvokų sinteze bei spalvos, kaip daiktosavybės, vaizdine dekonstrukcija. Spalva išreiškia ne tik idėjos įpavidalinimą, bet ir pačią kūrinio organizaciją.

Dovydas Alčauskis ir Eglė Petrošiūtė: „Spalva negali būti išreikšta be formos. Ją apibrėžia daiktas, jo santykis su kitais daiktais, erdve ar judesiu. Iš visumos ištraukdamas esminius momentus, žvilgsnis struktūrizuoja vaizdinę patirtį. Tai sukuria ritmą. Į daiktą sutelktas žvilgsnis ištraukia jį iš bendro patirties fono ir panardina mus į spalvinį turinį.

Spalvos ir kūniškumo santykis atsiskleidžia kaip spalvos-suvokimas-manyje. Sąmonėje ji tampa daikto formos pėdsaku. To rezultatas – spalva įgyja aiškią perkonstruotą daiktiškumo apibrėžtį, o ši idėja-objektas apibrėžia ir išreiškia jau kitą spalvą-kūną.

Kalbant apie pavadinimą, kartais intuityviai supranti, jog kūnas tiesiog žino geriau, tarytum spalva ir formos ateina pirmiau nei patirties įvardijimas.“

Dovydo Alčauskio ir Eglės Petrošiūtės kūrybos paroda Pamėnkalnio galerijoje vyks iki gegužės 15 d. Parodos lankymas – nemokamas.

Parodos rėmėjai: LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos dailininkų sąjunga.

Galerijos darbo laikas: II-V 10-18, VI 10-16.

Autorius

Previous Story

Kiek kilometrų nuvažiuota?

Next Story

Raimondos Jatkevičiūtės Kasparavičienės tapybos paroda „Ta pati jūra. Kita diena“ Šv. Jono gatvės galerijoje

Latest from Blog

Agnė Jonkutė | Atminties Žemė

LDS galerijos „Arka“ informacija 2024 05 10 – 06 01 Gegužės 10 d. LDS galerijoje „Arka“ pradeda veikti Agnės Jonkutės paroda „Atminties

Discover more from KRITIKOS ATLASAS

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Siūlomi įrašai