Dainos Pupkevičiūtės paroda „migluotie“ galerijoje „Meno parkas“

1 kovo, 2023
Skaityti 2 min

Galerijos „Meno parkas“ informacija


Parodos laikas: 2023 02 21–03 19

Vieta: Galerija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, 44279 Kaunas, Lietuva)

Vasario 21 d. (antradienį), 18 val. galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas) vyks menininkės Dainos Pupkevičiūtės personalinės parodos „migluotie“ atidarymas. Maloniai kviečiame apsilankyti.

„Kai debesys nusileidžia ant žemės, kai nuo žemės pakyla migla, formos, ligtol aiškiai apibrėžtos šviesos ir šešėlio santykio, tirpsta ir virsta materija, kuri virpa drauge su šviesą laužiančiomis vandens dalelėmis ore. Horizontas praranda aštrumą, kraštovaizdis praranda apibrėžtumą: nelieka pastovių formų, visa tampa netikra, jeigu tikra apskritai įmanoma.

Aš taip pat prarandu apibrėžtumą. Žvelgiu į horizontą, stebiu kraštovaizdį, kuris nusidriekia iš po mano kojų tolyn. Tai kraštovaizdis, kurio nepažįstu.“

Dainos Pupkevičiūtės „migluotie“ yra veikiau dialogas, nei paroda. Garso ir vaizdo medžiaga bei objektai, kurie dalyvauja šiame dialoge, yra nuotrupos, aidai, parafrazės ir refleksijos iš jos šiuo metu vykdomo tiriamojo darbo, kuriame ji gilinasi į žmonių santykį su kitais gyvūnais, augalais ir abiotiniais veiksniais klimato krizės kontekste. Šis dialogas pratęsia nuo 2018 m. Dainos vystomas tyrimines bendrabūvio, rūpesčio ir katastrofų trajektorijas ir praplečia jas naujomis kryptimis. Šįsyk augantys, gyvi parodos dalyviai galerijos erdves dalijasi su lėtai judančiu rūku, iš Alpių horizonto surinktais ir studijoje sukurtais garsais bei žmogaus balsu.

Daina Pupkevičiūtė dirba tarpdiscipliniškai, balansuodama tarp meno praktikų, kuratorystės, edukacijos ir tiriamojo darbo antropologijos srityje. Ji kuria garsą, video, performansą ir tekstą, kūrybines prieigas pritraukia prie etnografinių metodų ir atvirkščiai – etnografinę medžiagą įtraukia į kūrybinį procesą. Procesai – ir kūrybiniuose, ir tiriamuosiuose darbuose – ją domina labiau, nei baigtiniai objektai.

Garso srityje autorė dirba nuo 2008 m., per šį laiką autorė išleido 6 solo albumus ir 4 kolaboracijas, jos kūriniai pasirodė Lietuvos ir tarptautinėse eksperimentinės muzikos rinktinėse. Svarbi jos garso praktikos dalis yra garsas instaliacijoms, teatrui ir šiuolaikiniam šokiui. Kaip prodiuserė ir kuratorė ji 2018–2022 metais vystė Industrinės kultūros platformos MATTERS veiklas (Kaunas 2022 kontekste). Šios veiklos buvo skirtos puoselėti industrinės, eksperimentinės ir /kitos/ (ne)muzikos scenų kūrėjų bendruomenę.

Performanso meno srityje autorė dirba nuo 2011 m. Per šį laiką menininkė atliko performansus įvairiuose festivaliuose ir performanso meno renginiuose Lietuvoje ir užsienyje. 2011–2018 m. su Vaida Tamoševičiūte įkūrė ir kuravo tarptautinį performanso meno festivalį CREATurE Live Art.
Daina Pupkevičiūtė veda kūrybines garso ir performanso meno sričių bei antropologijos dirbtuves. Šiuo metu ji yra Tartu universiteto doktorantė ir jaunesnioji mokslo darbuotoja. 2023 m. pasirodys naujas jos albumas, bendradarbiavimo su italų kūrėjais rezultatas, bei tekstas + garso takelis biomeno srities leidinyje.

Autorė dėkoja Magali Gribaudo už nesibaigiantį dialogą.

Foto: Daina Pupkevičiūtė. migluotieProcesų rėmėjai: lauko tyrimas (2021 liepa – 2022 gegužė) vykdytas su Europos regioninio vystymosi fondo parama; mobilumo stipendiją kūrybinei rezidencijai Estijos meno rezidencijoje Maajaam suteikė Lietuvos kultūros taryba.

Paroda yra galerijos „Meno parkas“ projekto „Eteris. 2023“ dalis.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Autorius

Previous Story

„Skalvijos“ kino centras 60-metį pasitinka ironiškai – su juosta apie baimę pasenti

Next Story

Gaston Bachelard

Latest from Blog

Agnė Jonkutė | Atminties Žemė

LDS galerijos „Arka“ informacija 2024 05 10 – 06 01 Gegužės 10 d. LDS galerijoje „Arka“ pradeda veikti Agnės Jonkutės paroda „Atminties

Discover more from KRITIKOS ATLASAS

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Siūlomi įrašai

Kurdų videomenas

Galerijos „Meno parkas“ informacija Sausio 26 d. galerijoje „Meno parkas“

Žygimantas Augustinas. SIRENES ET PAX (Sirenos ir ramybė)

Galerijos „Meno parkas“ informacija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas)