KKKC parodų rūmuose – „Stebėtas pasaulis 1940–2010

21 rugsėjo, 2023
Skaityti 2 min

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro informacija


2023 m. rugsėjo 21 d., ketvirtadienį, 17 val., Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma Dorothy Bohm fotografijų paroda „Stebėtas pasaulis 1940–2010: Dorothy Bohm fotografijos“. Parodos kuratorė – Monika Bohm-Duchen kartu su Gintaru Česoniu. Parodos metu bus rodomas režisieriaus Richard Shaw dokumentinis biografinis filmas „Matyti šviesą“ (Anglija, 2018 m.). Ši paroda skirta nacionalinei Lietuvos žydų genocido atminimo dienai. Tai yra Tarptautinio žydų kultūros festivalio „Šalom visuos kraštuos“ renginys. Paroda veiks iki spalio 15 dienos.

LITVAKŲ KILMĖS FOTOGRAFĖ

„Stebėtas pasaulis 1940–2010: Dorothy Bohm fotografijos“ – tai retrospektyvinė,  plačiai pasaulyje pripažintos viena pagrindinių britų fotografijos figūrų, fotografės Dorothy Bohm, darbų paroda. Dorothea Israelit, vyro pavarde Bohm, gimė 1924 m. Karaliaučiuje, Rytų Prūsijoje (dabar Kaliningradas). 1932 m. Dorothy, būdama dar vaikas, su šeima persikėlė į Mėmelį (dabar Klaipėda). Iš čia, artėjant naciams, 1939 m. birželį mergaitė paauglė buvo tėvų išsiųsta į Angliją. Čia Dorothy baigė fotografijos mokslus, ilgainiui užsiėmė portretine fotografiją, įkūrė savo fotografijos studiją Mančestryje (Anglija). Savo pirmą personalinę parodą fotografė 1969 m. surengė Londone. Fotografas André Kertész, Dorothy draugas ir įkvėpėjas, žavėjosi jos ryškiais polaroidais. Kūrybinė bičiulystė Dorothy siejo ir su britų dokumentinės fotografijos kūrėju Martin Parr. D. Bohm kūrybinėje biografijoje – dvidešimt penkios personalinės parodos ir virš penkiolikos vardinių leidinių. D. Bohm iškeliavo anapilin 2023 m. pavasarį, sulaukusi 98 metų. D. Bohm buvo viena paskutiniųjų pokario laiko fotografių Didžiojoje Britanijoje.

FOTOGRAFIJOSE – KASDIENYBĖ IR AMŽINYBĖ 

Dorothy Bohm fotografijose įamžintos kasdienės akimirkos: moterys, prekiaujančios vaisiais ir gėlėmis Šveicarijoje ar Belgijoje, praeiviai Niujorke ar Kordoboje, smalsuoliai Londono turguje, dailininkai Monmartre, gatvėje žaidžiantys vaikai. Viename iš daugelio interviu D. Bohm yra sakiusi: „Fotografijoje galima įamžinti tik tai kas egzistuoja realybėje. Man tai atrodo itin svarbu. Visad norėjau užfiksuoti laiką“. Nuo dešimtojo dešimtmečio pabaigos Dorothy Bohm fotografijų archyvo valdytoja ir D. Bohm parodų kuratorė yra jos dukra Monika Bohm-Duchen. 2010 m. Monika prisidėjo kuruojant pirmąją didelę retrospektyvinę D. Bohm darbų parodą „Stebėtas pasaulis 1940–2010: Dorothy Bohm fotografijos“.

Dorothy Bohm fotografijos

Paroda organizuojama kartu su Klaipėdos žydų bendruomene

Parodos kuratorė Monika Bohm-Duchen kartu su Gintaru Česoniu

Paroda Tarptautinio žydų kultūros festivalio „Šalom visuos kraštuos“ renginys

Festivalio koordinatorė Rūta Jakštonienė

Daugiau festivalio renginių – www.zydukulturosdienos.lt 

KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba). Parodos atidarymo metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, publikuotuose įvairiose medijos priemonėse.

Autorius

Previous Story

Į filmus ir vėl kviečia „Lokys, Liūtas ir Šakelė“

Next Story

Filmo apie legendinį džiazo pianistą autorius: sunku įsivaizduoti, kokius išbandymus teko ištverti juodaodžiams menininkams

Latest from Blog

Discover more from KRITIKOS ATLASAS

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Siūlomi įrašai

Eglės Ulčickaitės paroda „Anekdota II“

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro informacija 2024 m. sausio 19 d.,

Miguel Rozas Balboa paroda „Nematomas / Not In Sight“

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro informacija 2024 m. sausio 19 d.,