Kurdų videomenas

28 sausio, 2024
Skaityti 1 min

Galerijos „Meno parkas“ informacija


Sausio 26 d. galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas) atidaroma kurdų videomeno paroda.

Parodoje bus pristatomi 10-ies kurdų menininkų: Rushdi Anwar, Azad Nanekeli, Walid Siti, Zehra Dogan, Poshya Kakil, Azad Karim, Osman Ahmed, Havin Al-Sindy, Baris Seyitvan ir Ahmad Nabaz videofilmai. Šiuos kūrinius sieja tai, kad juose tyrinėjamos gilios asmeninės patirtys, susijusios su geopolitiniu kontekstu Vidurio Rytuose. Dėmesys sutelkiamas į sunkią pabėgėlių padėtį, aplinkos niokojimą, asmeninę kovą su valdžios žiaurumais. Kiekvienas kūrinys atspindi aštrų sudėtingų aplinkybių ir iššūkių, su kuriais susiduria regiono žmonės, tyrimą.

Kurdistanas yra atskiras geografinis ir kultūrinis regionas, apimantis Turkijos, Irako, Irano ir Sirijos dalis, kuriame daugiausia gyvena kurdai. Kurdai – tai etninė grupė, turinti turtingą istoriją ir unikalų kultūrinį identitetą, kuris juos išskiria Vidurio Rytuose. Nors kurdai yra viena didžiausių etninių grupių pasaulyje, neturinti savo valstybės, jie išlaikė stiprų vienybės jausmą dėl bendros kalbos ir kultūrinio paveldo.

Kurdistano istoriją ženklina kova dėl autonomijos ir pripažinimo, o kurdų tapatybė vaidina pagrindinį vaidmenį įvairiuose pasipriešinimo judėjimuose. Kurdų tauta ilgą laiką susidurdavo su iššūkiais, siekdama apginti savo kultūrines ir politines teises, o regionas buvo geopolitinių konfliktų židinys.

Ši paroda yra galerijos projekto „Eteris“, skirto tarpdisciplininio meno sklaidai, švietimui ir tarptautiniam bendradarbiavimui, dalis. Jau kelerius metus „Eteris“ apibrėžia nematerialias meno formas, tokias kaip garso menas ir videomenas, suteikdamas platformą jų raiškai ir tyrinėjimui. Projektas siekia sukurti erdvę, kurioje šios meno formos galėtų skleistis.

Parodos kuratorius Waclaw Kuczma (PL)

Parodą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Autorius

Previous Story

Žygimantas Augustinas. SIRENES ET PAX (Sirenos ir ramybė)

Next Story

Henriko Čerapo tapybos paroda „Suvartoto laiko kolumbariumas“ Pamėnkalnio galerijoje

Latest from Blog

Agnė Jonkutė | Atminties Žemė

LDS galerijos „Arka“ informacija 2024 05 10 – 06 01 Gegužės 10 d. LDS galerijoje „Arka“ pradeda veikti Agnės Jonkutės paroda „Atminties

Discover more from KRITIKOS ATLASAS

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Siūlomi įrašai

Žygimantas Augustinas. SIRENES ET PAX (Sirenos ir ramybė)

Galerijos „Meno parkas“ informacija „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas)

Rimvidas Jankauskas-Kampas (1957–1993). Tapytojas esu, ir viskas

Galerijos „Meno parkas“ informacija Parodos laikas: 2023 12 29–2024 01