Naujienos Įvykis

Parodos „Laisvas kinas: 1990–2020“ filmas

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus informacija


Šiuo metu muziejuje esančią parodą „Laisvas kinas: 1990–2020“ sumanyta pristatyti trumpu filmu virtualioje erdvėje. Buvo pakviesti – kino operatorius Audrius Zelenius (kamera steadicam „Nova Lituania“, „Izaokas“, „Tarp pilkų debesų“, „Močiute, Guten Tag!“ ir kt.) ir garso operatorius Sigitas Motoras („Septyni nematomi žmonės“, „Aurora“, „Aš esi tu“, „Miegančių drugelių tvirtovė“, „Maidanas“, „Partenonas“, ir kt.), kurie jau ne vienerius metus dirba su Lietuvos ir užsienio kino kūrėjais.

Operatorius A. Zelenius, pasitelkdamas steadicam sistemą, visą parodą nufilmavo vienu kadru. Anot parodos kuratorės Sonatos Žalneravičiūtės, „Toks sumanymas kilo natūraliai. Norėta nepriklausomybės kino pasakojimą perteikti kino kalba. Kadangi vaikštant po ekspozicines erdves labai svarbus garsas – jose girdimi kino kūrėjų pasakojimai, dialogai, muzika iš konkrečių filmų, tad mėginta sukurti gyvo vaikščiojimo po parodą įspūdį.“

Dvylikos minučių parodos filmas – tai vienas iš būdų susipažinti su tuo, kas lauks žmonių parodoje „Laisvas kinas: 1990–2020“.

0 comments on “Parodos „Laisvas kinas: 1990–2020“ filmas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s