Kauno fotografijos galerijoje pratęsiama paroda „Joan Fontcuberta: Istorijos krizė“

25 birželio, 2021
Skaityti 1 min

Kauno fotografijos galerijos informacija


Gegužės 13 d. Kauno fotografijos galerijoje pradėjusi veikti paroda „Joan Fontcuberta: Istorijos krizė“ pratęsiama iki liepos 14 d.Parodoje „Istorijos krizė“ Joan Fontcuberta, gerai žinomas menininkas, meno istorikas, kuratorius ir pedagogas, kurio kūryba jau seniai metė iššūkį plačiai paplitusioms fotografijos ir istorijos idėjoms, pristato tris per ilgą karjerą įgyvendintus projektus:

„Menininkas ir fotografija“ atskleidžia fotografijos vaidmenį modernistiniame mene, remiantis žymiausių XX a. Ispanijos tapytojų Picasso, Miró ir Dalí fotografiniais eskizais. Šiame projekte autorius pristato naujas įžvalgas tiek apie tapybą, tiek apie fotografijos pobūdį.

„Trepat: avangardinės fotografijos atvejo studija“ tyrinėja 4-ajame dešimtmetyje įgyvendintą vieno fabriko dokumentacijos projektą. Ispanijos gamyklą dokumentavo tokie meistrai kaip Walkeris Evansas, Albertas Rengeris-Patzschas, Moholy-Nagy, Charlesas Sheeleris ir Man Ray. Šis projektas aprėpia esminius 20-ojo amžiaus fotografijos judėjimus, pradedant dokumentika, baigiant futurizmu, Neue Sachlichkeit ir siurrealizmu.

„X.B.“ prikelia primirštą Ximo Berenguerio (1947–1978), anksti mirusio, mažai žinomo jauno gatvės fotografo, kūrybą. Jo neseniai iš naujo atrasti darbai užfiksavo Ispanijos energiją ir atkaklumą 70-aisiais, Franco eros pabaigoje.

Rodydamas mums meno, pramoninės dokumentacijos ir fotožurnalistikos pavyzdžius, Joan Fontcuberta parodo nuotraukų takumą, daugiareikšmiškumą ir platų pasiekiamumą. Taip pat – skirtį tarp istorijos, žinių ir to, kas įvyko iš tikrųjų.

Parodos dokumentacija. Fotografijų autorius – Gintaras ČesonisParodos sumanytojas: Joan Fontcuberta
Parodos kuratorės: Alison Nordström, Cale Garrido
Dizainerė: Inga Navickaitė-Drąsutė
Ypatinga padėka: Simone Kessler

Paroda veiks iki liepos 14 d. (imtinai)
Parodą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Ispanijos karalystės ambasada Lietuvoje.

Autorius

Previous Story

Tomas Tranströmer. Madrigalas

Next Story

„Planetoje“ bus pristatomi virtualiosios realybės projektai, pirmasis – „Angelų takais“

Latest from Blog

Agnė Jonkutė | Atminties Žemė

LDS galerijos „Arka“ informacija 2024 05 10 – 06 01 Gegužės 10 d. LDS galerijoje „Arka“ pradeda veikti Agnės Jonkutės paroda „Atminties

Discover more from KRITIKOS ATLASAS

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading