Gintautas Trimakas. NAUJOJI RUDA iš ciklo ĮLEISTI ŠVIESĄ. 2021

Dviejose Vilniaus galerijose atidaroma tarptautinė minimaliosios raiškos meno bienalė „Laconica“

30 rugsėjo, 2021
Skaityti 2 min

Pamėnkalnio galerijos informacija


Spalio 1 d., penktadienį, 18 val. Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1, Vilnius) ir 19:30 val. galerijoje „Tsekh“ (Vytenio g. 6, Vilnius), atidaroma tarptautinė meno bienalė „Laconica“.

Naujosios bienalės pavadinimas nurodo į renginio semantinį ir estetinį charakterį – ji sumanyta kaip erdvė ir platforma menininkams, savo kūryboje vystantiems minimaliosios ar minimalistinės kalbos būdus, naudojantis tokiais raktažodžiais kaip formos redukcija ir turinio talpumas, sąlygiškas pasakojimas, santūri raiška, tylos ir pauzės estetika, abstraktumas, monochromas ir kt. 

Bienalė taip pat siekia apjungti vizualaus meno ir kitas meno sritis, generuoti kūrybines idėjas ir bendradarbiavimo projektus, atkreipti dėmesį į aktualias menines kryptis bei mąstymo būdus. Bienalės rėmėjai: LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Clear Channel Lietuva.  Partneriai: galerija „Tsekh“, Hunt Kastner Prague, Galerie Ron Mandos, Lietuvos rašytojų sąjunga, Lietuvos dailininkų sąjunga.

Bienalę sudaro trys nemokami renginiai:

2021 10 01 / 18:00 – 2021 11 04. Pirmasis bienalės renginys – personalinė menininkės Rieko Koga kūrybos paroda „I Am Here for You“ (liet. Esu čia dėl tavęs) Pamėnkalnio galerijoje. Rieko Koga yra japonų šiuolaikinio meno kūrėja, šiuo metu gyvenanti Paryžiuje. Menininkės kūryba pasižymi monochromine, tačiau ekspresyvia raiška, šiuolaikinės tekstilės priemonių iškalba. Rankų darbas su audiniu, siuvinėjimas, dygsniavimas yra įpinamas į skulptūriškus bei grafiškus objektus. Dažniausiai menininkė parodas konstruoja atsižvelgdama į architektūrinę erdvę, todėl jos kūriniai įgauna instaliatyvumo bruožų. Rieko Koga kūryboje skleidžiasi japoniškosios ir Vakarų Europos kultūros patirtys, egzistencinės nuojautos, gamtos ir civilizacijos sankirtos. Siuvinėjimas menininkei – tai dvasinė praktika, kviečianti meditacijai, jos dygsniai – tarsi rašymas ar kvėpavimas, jos nerami adata – kaip jausmų seismografas. 

2021 10 01 / 19:30 – 2021 11 04. Antrasis bienalės renginys – trylikos autorių paroda „Laconica“ galerijoje „Tsekh“ (Vytenio g. 6). Parodos menininkai: Jovita Aukštikalnytė-Varkulevičienė, Ina Budrytė, Andrius Erminas, Nerijus Erminas, Vaiva Frančiakaitė, Aurelija Maknytė, Jaromír Novotný, Eglė Ridikaitė, Renie Spoelstra, Birutė Stulgaitė, Takashi Suzuki, Gintautas Trimakas, Justinas Vaitiekūnas. Atidarymo metu vyks menininkės Židrijos Janušaitės performansas.

Parodos menininkai – tarsi šiuolaikiniai alchemikai, kuriantys idėjų esencijas, paverčiantys jas naujomis, išgrynintomis vertėmis. Kai kurie dalyviai sutelkia dėmesį į tokias sąvokas kaip šviesa ir spalva, matydami jas ne kaip abstrakčias kūrinio formaliąsias savybes, bet kaip savarankiškus, beveik fiziškai apčiuopiamus objektus. Kiti autoriai semiasi inspiracijų iš gamtos, suvokdami ją kaip pirmapradę „visko teoriją“. Dar kiti skolinasi vaizdus iš savo aplinkos ir redukuoja juos daugybę kartų, kol jie tampa tokie tankūs ir koncentruoti, jog pasiekia singuliarumą, artimą juodosioms bedugnėms. 

 2021 10 21 / 18:00. Trečiasis bienalės renginys – minimalistinės poezijos skaitymai „Poezija ir tyla“, vyksiantys Pamėnkalnio galerijoje. Savo kūrybą skaitys poetai Donaldas Kajokas, Aidas Marčėnas, Indrė Valantinaitė, Dovilė Zelčiūtė. Muzika: Simonas Nekrošius. Kuratorė: dr. Aušra Kaziliūnaitė.

Bienalės rengėjas: Pamėnkalnio galerija. 

Kuratorės: Agnė Jonkutė, Kotryna Džilavjan, Aušra Kaziliūnaitė. 

Architektas: Vladas Suncovas.

Dizainerė: Monika Janulevičiūtė.

Autorius

Previous Story

Ko nepražiūrėti šiemet: rekomenduoja Vilniaus dokumentinių filmų festivalio programos sudarytojos 

Next Story

Režisierius Peteris Mettleris: „Mano darbai primena muziką“

Latest from Blog

Discover more from KRITIKOS ATLASAS

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Siūlomi įrašai