Cedomir Drca, Slobodan Tisma Gallery-Exampes of Invisible Art (1976)

Serbijos avangardo menininkų paroda Kauno fotografijos galerijoje

24 sausio, 2022
Skaityti 1 min

Kauno fotografijos galerijos informacija


Nuo sausio 23 d. 11 val. Kauno fotografijos galerijoje veiks grupinė Serbijos avangardo ir neoavangardo menininkų paroda „Unstable Practices“ („Nestabilios praktikos“). 

Parodoje pristatomi kintančių ir emancipacinių meno praktikų Novi Sade pavyzdžiai – nuo neoavangardo iki šiuolaikinio medijų ir postmedijų meno. Parodos atspirties taškas – naujųjų medijų centro „Kuda.org“ projektas „Trajni čas umetnosti“ („Neišsenkantis meno laikas“), kuriuo siekiama sudaryti Novi Sado (meno) istorijos žemėlapį, pristatyti veikėjų ir nuorodų tinklą, menines, socialines ir politines teorijas bei praktikas, turėjusias įtakos 6-ojo ir 7-ojo dešimtmečių Novi Sado neoavangardo scenai. 

Avangardo procesai – kaip meninio eksperimento, naujovių, progresyvumo, angažuotumo ir meninės raiškos laisvės iniciatyvos – ženklino Novi Sado meno ir socialinę istoriją. Keldami tokius klausimus, kaip vietos vertybių išsaugojimas, jų matomumas ir sąsajos su panašiomis, svarbiomis meninėmis veiklomis regioninėje ir tarptautinėje kultūrinėje erdvėje, jie taip pat skatino ieškoti sąsajų su šiuolaikinėmis medijų ir postmedijų praktikomis. Šie meniniai procesai kviečia iš naujo apsvarstyti konkretaus socialinio konteksto įtaką meno scenos raidai, institucijų ir socialinės sistemos santykį su kritinėmis, nestabiliomis ir emancipacinėmis koncepcijomis, privačios ir viešosios erdvių prigimtį bei tai, kaip susijusios vietinė, regioninė ir tarptautinė muzikos scenos. 

Eksponuojamų kūrinių autoriai: Apsolutno, Arhiva ateljea DT20, naujųjų medijų centras „_kuda.org“, Aleksandar Davić, Doplgenger, Čedomir Drča, Slobodan Tišma, Grupa KÔD, Grupa KÔD & prijatelji, Vladan Joler, Katalin Ladik, Božidar Mandić, Novosadska gradska komuna, Bogdanka Poznanović, Judita Šalgo, Predrag Šiđanin, Draga Vojvodić. 

Parodos ir ją lydinčių renginių kuratorių komanda: Sanja Kojić Mladenov, Agnė Narušytė, Zoran Pantelić, Gintaras Zinkevičius. 

Ekspozicijoje pristatomi kūriniai iš Voivodinos šiuolaikinio meno muziejaus, naujųjų medijų centro „Kuda.org“ bei Novi Sade rengiamų ir kuruojamų parodų.

Paroda veiks iki vasario 27 d.

Paroda yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ ir „Novi Sadas – Europos kultūros sostinė 2022“ programų dalis.

Autorius

Previous Story

Michelangelo Antonioni „Regėjimo architektūra“

Next Story

Stasio Eidrigevičiaus paroda „12 naujų atokvėpių“ Kauno meno mokykloje

Latest from Blog

Agnė Jonkutė | Atminties Žemė

LDS galerijos „Arka“ informacija 2024 05 10 – 06 01 Gegužės 10 d. LDS galerijoje „Arka“ pradeda veikti Agnės Jonkutės paroda „Atminties

Discover more from KRITIKOS ATLASAS

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Siūlomi įrašai

Paroda „The Family of Man“ Kauno fotografijos galerijoje

Kauno fotografijos galerijos informacija „The Family of Man“ (liet. Žmogaus

„Regėtas pasaulis“: fotografės Dorothy Bohm paroda ir dokumentinio filmo  apie menininkę premjera Kaune 

Kauno fotografijos galerijos informacija Rugsėjo pabaigoje Kauno fotografijos galerija kvies