KKKC Parodų rūmuose – „Fluxus laikas“

16 kovo, 2022
Skaityti 1 min

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro informacija


Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) 2022 m. kovo 18 d., penktadienį, 17.30 val. atidaroma paroda „Fluxus laikas“, kuratorė – Laima Kreivytė.

Parodai „Fluxus laikas“ atrinkti fluxus menininkų kūriniai, pristatantys skirtingus laiko modalumus: linijinio istorinio laiko diagramas ir ciklinio laiko ritualus, meno ir gyvenimo tėkmės sulėtėjimus bei pagreitėjimus. Fluxus judėjimas dažnai aptariamas geografiškai, braižant koncertų, performansų ir parodų JAV ir Europoje žemėlapius. Bet raktinis judėjimo žodis yra „tėkmė“ (fluxus), taigi ir trukmė, kaita – laiko tįsumas, kurį patiriame ne tik žiūrėdami filmus, stebėdami performansus ar koncertus, bet ir analizuodami grafinį dizainą, objektus ar fotografijas.

Fluxus laikas matuojamas atrinktuose Jono Meko vizualiųjų menų centro (JMVMC) kolekcijos darbuose ir Lietuvos menininkų kūriniuose. Galima kalbėti apie kelias fluxus bangas: pirmosios pradininkas yra Jurgis Mačiūnas (1931–1978), jau 60 metų ji priklauso pasaulio dailės istorijai; antroji – judėjimo inspiruoti post-fluxiniai veiksmai Lietuvoje ХХ а. pabaigoje; trečioji – šiuolaikinės interpretacijos, konceptualiai permąstančios fluxus palikimą.

Svarbiausi parodos atramos taškai – Jurgis Mačiūnas ir Jonas Mekas. J. Mačiūnas atsiskleidžia kaip grafikas, architektas, idėjų generatorius ir laiko sargas. Jurgis kūrė laiko dėžes – konteinerius. Konservavo, kaupė, bet ir gaivino meno kūrinius, įsivaizdavo juos kaip performatyvius, sklindančius, visiems prieinamus. O Joną Meką parodoje matome kaip filmininką ir kolekcininką, fiksuojantį laiką savo kamera ir stabdantį jo tėkmę įpaveikslinant filmo kadrus. Būtent jo sukaupta fluxus kolekcija yra šios ir kitų JMVMC pagrindas, tad šį istorinį judėjimą bei jo dalyvius matome J. Meko akimis. 

„Fluxus laike“ susitinka ne tik Mačiūnas ir Mekas, bet ir jų bendražygiai: Yoko Ono ir Johnas Lennonas, Andy Warholas ir Henry Flintas bei kiti. Eksponuojami dokumentai, eskizai, laikraščiai, plakatai, vardų kortelės, objektai, tekstinis ir politinis menas. 

Parodos kuratorė – Laima Kreivytė.

Organizatorius – Jono Meko vizualiųjų menų centras.

Partneris – Lietuvos nacionalinis muziejus.

Paroda veiks iki 2022 m. balandžio 10 d.

KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba).

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti viešinami įvairiose medijos priemonėse.

Esant karantino ribojimams, lankytojų prašoma laikytis saugumo reikalavimų.

Autorius

Previous Story

Dramaturgas Ivanas Vyrypajevas: „Esu parašęs daugiau nei 20 pjesių, bet gal pusė iš jų ką tik neteko jokios prasmės“ 

Next Story

Tapytojo Andriaus Makarevičiaus paroda „Stoties dominore” LDS galerijoje Arka

Latest from Blog

Agnė Jonkutė | Atminties Žemė

LDS galerijos „Arka“ informacija 2024 05 10 – 06 01 Gegužės 10 d. LDS galerijoje „Arka“ pradeda veikti Agnės Jonkutės paroda „Atminties

Discover more from KRITIKOS ATLASAS

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Siūlomi įrašai

Eglės Ulčickaitės paroda „Anekdota II“

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro informacija 2024 m. sausio 19 d.,

Miguel Rozas Balboa paroda „Nematomas / Not In Sight“

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro informacija 2024 m. sausio 19 d.,