Gerdos Paliušytės personalinė paroda „Lūpų dažai“ projektų erdvėje „Editorial“

6 vasario, 2024
Skaityti 1 min

Projektų erdvės „Editorial“ informacija


„Buvo žvaigždė, vieną naktį skriejusi pro debesis, ir aš jai pasakiau: „Sugerk mane“.”

― Virginia Woolf, Bangos

Vasario 9 d. 18 val. meno erdvėje „Editorial“ atidaroma Gerdos Paliušytės personalinė paroda „Lūpų dažai“, kurioje – specialiai šiai erdvei sukurta skulptūrinė instaliacija ir kūriniai iš kelerius metus vystomų fotografijų serijų „Vaikinai“ ir „Mėlynos gėlės“. „Lūpų dažai“ – pirmasis menininkės kūrybos pristatymas šiuolaikinio meno projektų erdvėje Lietuvoje.

Fotografijų serijoje „Vaikinai“ matomi kūnai yra abstrahuoti, fragmentiški, beveik susiliejantys su aplinka. Nuotraukų kompozicijas diktuoja situacija ir laikas, praleistas kartu su fotografuojamaisiais. Paraleliai vystomoje serijoje „Mėlynos gėlės“ užfiksuoti mėlynai dažytų rožių ir orchidėjų vaizdai. Gėlėms vystant mėlynas pigmentas po truputį nyksta ir žiedai blykšta, atverdami naujus, netikėtus spalvinius derinius. Nors išdidinti gėlių vaizdai kviečia žiūrovą pažvelgti atidžiau, sykiu atsisakoma tokio vaizdo detalumo,  kokį paprastai žada makro technika.

Fotografijose užfiksuoti materialių kūnų santykiai toliau plėtojami monumentalioje „Editorial“ erdvę laikinai transformavusioje instaliacijoje. „Lūpų dažai“ apima tokius reiškinius kaip duotybė ir kaita, geismas ir slopinimas, kolektyvinis būvis ir asmeniniai pasirinkimai. Pabrėždama kūnų ir paviršių medžiagiškumą, jų tarpusavio įtampą, menininkė tyrinėja, kaip estetiką sąlygoja socialinės aplinkybės, ekonomika ir laikas.

Gerda Paliušytė (g. 1987) gyvena ir kuria Vilniuje. Ją domina įvairios dokumentinės praktikos, istoriniai ir populiariosios kultūros reiškiniai bei personažai, jų santykis su socialine tikrove. Paliušytės kūryboje (filmuose, fotografijoje) dažnai tyrinėjamos skirtingos intymumo formos, kolektyvinio būvio magija ir trapumas.

Paskutiniosios parodos: „Mes gyvename vietovėse“ (kartu su Gabija Nedzinskaite) buvusiame fizikos institute Vilniuje; Lavender Opener Chair Gallery, Tokijuje.
2023 m. „Six Chairs Books“ išleido Paliušytės fotografijų knygą „Vaikinai ir mėlynos gėlės“ (sud. Elena Narbutaitė).

Parodos grafinis dizainas – Gabijos Nedzinskaitės.

Eksponuojamų fotografijų spalvų korekcija ir spauda – „Aust studio“. Ačiū Vitalijai Jasaitei, Neringai Černiauskaitei, Gediminui G. Akstinui, Jurgiui Paškevičui, Simonui Mackevičiui, Antanui Gerlikui. Parodą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė. Parodą remia metalo apdirbimo ir metalo gaminių įmonė „Paseta“.

Paroda veiks iki balandžio 13 d.

Paroda yra Vilniaus miesto savivaldybės organizuojamos iniciatyvos „SU-MENĖK“ dalis.

„Editorial“ darbo laikas: vasario mėnesį: IV ir V nuo 15 iki 19 val. bei VI ir VII nuo 12 iki 16 val.; nuo kovo: III–V nuo 15 iki 19 val. bei VI nuo 12 iki 16 val.

Previous Story

Nacionalinis Kauno dramos teatras tariasi dėl dar vieno Roberto Wilsono spektaklio repertuare

Next Story

Tapybos ir laiko sluoksniai Antano Samuolio parodoje. Pokalbis su kuratore Genovaite Bartuliene

Latest from Blog

Agnė Jonkutė | Atminties Žemė

LDS galerijos „Arka“ informacija 2024 05 10 – 06 01 Gegužės 10 d. LDS galerijoje „Arka“ pradeda veikti Agnės Jonkutės paroda „Atminties

Discover more from KRITIKOS ATLASAS

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Siūlomi įrašai

Mildos Lembertaitės ir Annos Ruth paroda „Užkalbėjimai“ „Editorial“ erdvėje

Projektų erdvės „Editorial“ informacija Rugsėjo 7 d., 18 val. „Editorial“

Švedų menininkės Josefin Arnell paroda „Laukinės Filės istorija“ žymės penkerių metų „Editorial“ erdvės sukaktį

Projektų erdvės „Editorial“ informacija Liepos 9 d. 18 val. atidaroma