Piešinių paroda G R I F A D O S*

12 vasario, 2024
Skaityti 2 min

LDS galerijos „Arka“ informacija


Piešinių paroda G R I F A D O S*
2024 02 17 – 03 17

Vasario 17 d., šeštadienį, LDS galerijoje “Arka”, Aušros vartų g. 7,  pradeda veikti grupinė paroda “Grifados”. 

Vasario 21 d., trečiadienį, 18 val. kviečiame į parodos pristatymą ir susitikimą su autoriais!

Mene galime išskirti dvi kūrybinės praktikos kryptis. Tai sisteminga konkrečios idėjos ar mąstomo konteksto vizualizacija meno kūrinyje arba spontaniška, intuityvi, iš vidinės paskatos kylanti ir nuo racionalaus sprendimo atsieta raiška. Piešinys gali atstovauti abiems kryptims – jis gali tapti eskizu būsimam projektui, išplintančiam į kitas medijas, o gali likti savarankiško ir neapriboto žanro rėmuose.

“Grifados” nėra akademinio piešimo paroda. Jos idėja – apmąstyti ir aktualizuoti tai, kas lieka anapus atvaizdo. Kai vaizdinys grafinėmis priemonėmis srautiškai kuriasi paviršiuose, bet jo ištakos slypi kažkur giliai, iracionalioje plotmėje. Kai vaizdas kūrinyje mėgdžioja ne tikrovę, o vaizduotę. Tai paroda apie eksperimentą, piešimo procesą, jo takumą, pasąmoninį aktyvumą, vaizdo būtinybę išsprūsti į realybę skirtingais pavidalais, nepaisant jų referentiškumo. Tai paroda apie klaidą, pirmapradę ekspresiją, naivumą, seismografinę kūrybiškumo skalę, kuomet laisva ranka nugali sąmoningumą, o į atvaizdą perkelta mintis išryškina jo universalumą.
Parodoje dalyvaujantys skirtingų sričių menininkai akcentuoja iracionalų savaimingumą, schemomis ir pėdsakaias ženklinamą (ne)gebėjimą bei nenuilstantį naujumo siekį, mėginant užčiuopti kažką kintančio ir tikro.
*Grifados – tai pirmykščių žmonių olų sienose įrėžtos linijos, imituojančios nusižiūrėtas lokių, galandančių nagus į medžio kamienus, žymes.

Dalyviai: Vytenis Burokas, Mindaugas Lukošaitis, Sonata Riepšaitė, Aušra Vaitkūnienė, Julius Ludavičius, Andrius Zakarauskas, Klaidas Paškevičius, Petras Lincevičius, Aleksas Andriuškevičius, Jovita Varkulevičienė, Dominykas Sidorovas, Vaida Tamoševičiūtė, Darius Rakauskas, Eimutis Markūnas, Danielė Vrubel, Mantas Valentukonis.

Koordinatoriai: Darius Rakauskas, Petras Lincevičius.

Paroda yra Lietuvos dailininkų sąjungos ir galerijos „Arka” kūrybinės programos dalis. Organizacijos strateginę veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Paroda dalyvauja Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyvoje SU-MENĖK.

Paroda galerijoje “Arka” veiks iki kovo 17 d.

Galerijos darbo laikas: III-V 12-20, VI-VII 12-17

www.arkagalerija.lt

Previous Story

Tapybos ir laiko sluoksniai Antano Samuolio parodoje. Pokalbis su kuratore Genovaite Bartuliene

Next Story

Meno kritikos apdovanojimai sugrįžta: siūlykite geriausius 2023 metų kritikos tekstus, laidas ir kitas iniciatyvas

Latest from Blog

Agnė Jonkutė | Atminties Žemė

LDS galerijos „Arka“ informacija 2024 05 10 – 06 01 Gegužės 10 d. LDS galerijoje „Arka“ pradeda veikti Agnės Jonkutės paroda „Atminties

Discover more from KRITIKOS ATLASAS

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Siūlomi įrašai

Agnė Jonkutė | Atminties Žemė

LDS galerijos „Arka“ informacija 2024 05 10 – 06 01

Redos ir Arūno Uogintų paroda „Archeologai“ galerijoje „Arka“

LDS galerijos „Arka“ informacija Sausio 26 d., ketvirtadienį, 18 val.,