Knygos apie meno rašymo reiškinį pristatymas-piknikas

Leidinio „Žodžiai, žodžiai, žodžiai arba Lietuvos menininkų tekstai” pristatymas ŠMC skaitykloje

24 rugpjūčio, 2022
Skaityti 2 min

Artbooks.lt informacija


Valentino Klimašausko sudaryto leidinio „Žodžiai, žodžiai, žodžiai arba Lietuvos menininkų tekstai” (Artbooks.lt) pristatymas ŠMC skaitykloje

Vieną vasaros vakarą – rugpjūčio 24 d. 18:30 val. – Artbooks.lt ir Artnews.lt kviečia į Valentino Klimašausko sudarytos knygos „Žodžiai, žodžiai, žodžiai arba Lietuvos menininkų tekstai” pristatymą ir menininkų tekstų skaitymą ŠMC skaitykloje (Aušros vartų g. 5 / Pasažo skg.).

Knygą pristatys sudarytojas Valentinas Klimašauskas, serijos sumanytojos, ir leidėjai Artbooks / Artnews, bei tekstus skaitys jos autoriai: Konstantinas Bogdanas, Agnė Jokšė, Žygimantas Kudirka, Paulina Pukytė, Vaida Stepanovaitė.

Knygą bus galima įsigyti čia: https://artbooks.lt/produktas/zodziai-zodziai-zodziai-arba-lietuvos-menininku-tekstai/

Apie knygą – tiesiai iš jos įžangos:

„Kažkada kiekvienas naujas žodis buvo poema. Kiekvienas naujas santykis yra naujas žodis“. Tikriausiai taip naujus santykius bandydavo užmegzti amerikiečių poetas Ralph Waldo Emerson. Gali būti, kad jis galėtų atsakyti ir į klausimą, kas menininkus pastūmėjo tapti rašytojais: ar jie pamatė, kad galėtų prisidėti prie įvairesnės literatūros kūrimo, ar visgi tekstas pradėjo būti suprantamas kaip dar viena vaizduojamojo meno raiškos erdvė.

Kaip bebūtų, – ir tai yra pirmas labai svarbus šios knygos sudarymo argumentas – bent jau per paskutinį šimtą metų menininkų tekstai tapo vienu įdomiausiu ir įtakingiausiu meninės saviraiškos, kritikos, teorijos ir kitokio pobūdžio dokumentu.

Antra, priklausomai nuo to, kaip siaurai ar plačiai taikysi menininko apibrėžimą, menininkų tekstai ir popieriaus lapas, kaip bet kuris kitas meninės kūrybos žanras ar erdvė, pasižymi interpretacijos įvairove, žanriniu bei stiliaus turtingumu. Jie performatyviai šmėžteli ar pasirodo visu kūnu kaip įrašai socialiniuose tinkluose, grafičiai ant parodinių ar miesto sienų, romanų lentynose, poezijos almanachuose, kaip filmų ar performansų scenarijai, ant plakatų, tostuose ar, pernelyg netęsiant šio begalinio sąrašo, kaip parodas lydintys tekstai, parodų reviu ar meninės doktorantūros darbai. Kitaip tariant, palaipsniui tekstas tiesiog virto dar viena medžiaga, dar viena fizine erdve meniniams sumanymams skleisti(s).

Trečia, tapo akivaizdu, kad kaip bet kokia kita medija, kurios ekosistema tapo itin įvairi bei turtinga, šios pavyzdžiai ar vaisiai turėtų būti įdomūs ne vien jos dalyviams, bet ir platesnei auditorijai, ypač tai, kuri neturi galimybių susipažinti su dažnai už parodos ribų neplatintais tekstais.

Ir ketvirta, ši knyga seka Danutės Gambickaitės sudarytą leidinį „Choreografija. Meno rašymo praktika šiuolaikinėje dailės kritikoje“ (leidėjas Artbooks.lt, 2019 m.). Tikiuosi, kad ši knyga prisidės prie augančios teksto svarbos šiuolaikiniame mene bei visuomenėje analizės ir galbūt įkvėps kurti naujus tekstus, kitus teminius tomus ir naujas visuomenes.”

VALENTINAS KLIMAŠAUSKAS – šiuolaikinio meno kuratorius arba rašytojas. Kartu su João Laia kuravo 14ąją Baltijos trienalę „Nesibaigiančios kovos”. Šiuo metu kuruoja Nemuno7 projektų erdvę žemsiurbėje ant Nemuno prie Zapyškio ir šiuolaikinį meną transliuojančią platformą Springs.video.

Renginio metu knygą bus galima įsigyti su specialia leidėjo nuolaida.

Leidinys „Žodžiai, žodžiai, žodžiai arba Lietuvos menininkų tekstai”

Sudarytojas – Valentinas Klimašauskas

Leidėjas – Artbooks.lt (VšĮ Artnews.lt)

Autoriai – Konstantinas Bogdanas, Dominykas Canderis, Redas Diržys, Auridas Gajauskas, Dorota Gawęda ir Eglė Kulbokaitė,Vaiva Grainytė, Ieva Gražytė, Evaldas Jansas, Monika Janulevičiūtė, Agnė Jokšė, Laura Kaminskaitė, Valentinas Klimašauskas, Laima Kreivytė, Anders Kreuger, Žygimantas Kudirka, Juozas Laivys, Raimundas Malašauskas, Goda Palekaitė, Paulina Pukytė, Anastasia Sosunova, Vaida Stepanovaitė, Artūras Tereškinas, Daiva Tubutytė, Darius Žiūra

Autorius

Previous Story

„Pirmosios bangos“ filmus lydės japoniški būgnai ir specialiai festivaliui pagaminti instrumentai

Next Story

Įstrigę istorinėje tyloje. Christiano Petzoldo filmas „Tranzitas“

Latest from Blog

Agnė Jonkutė | Atminties Žemė

LDS galerijos „Arka“ informacija 2024 05 10 – 06 01 Gegužės 10 d. LDS galerijoje „Arka“ pradeda veikti Agnės Jonkutės paroda „Atminties

Discover more from KRITIKOS ATLASAS

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading